Teated

 • MTO 2021 tulemused

  2021 aasta maateaduste olümpiaadi tulemused on nüüd selgunud:

  MTO 2021 tulemused (PDF)

  Palju õnne võitjatele! Suur tänu kõigile, kes osalesid!

  MTO žürii

 • Olümpiaadi ajakava

  Olümpiaadi ajakava (17. aprill 2021)

  Olümpiaad toimub TalTech Moodle vahendusel. Vajalik on veebikaamera ja mikrofoni olemasolu.

  • I osa – teoreetiline test 10.00-11.30
  • I paus 11.30-11.45
  • II osa – arvutusülesanded 11.45-13.15
  • II paus 13.15-13.30
  • III osa – andmekaeve ülesanne 13.30 – 15.00

  Esimese kahe osa juures ei ole interneti ega kõrvalise abi kasutamine lubatud. Kolmandas osas võib internetti vabalt kasutada, aga keelatud on samal ajal teiste inimestega suhtlemine.

  NB! Et olümpiaadil osaleda, peab eelnevalt olema Chrome brauserisse paigaldatud eksamitarkvara Proctorio! Vajalikud lingid ja juhendid on toodud olümpiaadi TalTech Moodle lehel.

 • Moodle keskkond nüüd avatud

  Head õpilased!

  Olümpiaadi Moodle keskonda pääseb SIIT (https://moodle.taltech.ee/course/view.php?id=31611)

  Seda lehte alla kerides on valik “Iseregistreerumine: Õppija/Student”

  Sisse saamiseks on vajalik TalTech Moodle konto. Kui see on olemas, siis sisselogimine käib ID-kaardi või parooli abil. Kui kontot veel ei ole, siis saab selle luua samalt lingilt.

  Kindlasti külastage Moodle keskkonda vähemalt päev enne olümpiaadi, sest eelnevalt on vaja lugeda juhendeid ja paigaldada Chrome brauserisse eksamitarkvara Proctorio!

  MTO žürii

 • Moodle juurdepääs

  Juurdepääs maateaduste olümpiaadi TalTech Moodle keskkonda tuleb lähipäevil. Jälgi teateid!

 • Maateaduste olümpiaad 2021

  Selle aasta Maateaduste olümpiaad toimub 17. aprillil virtuaalse üritusena TalTech Moodle vahendusel (ligipääs Moodle lehele tuleb lähiajal). Korraldajaks on Tallinna Tehnikaülikool (TalTech). Olümpiaad toimub ühes voorus ning võisteldakse ühes vanuseastmes: 10.–12. klassi õpilased. Olümpiaad hõlmab valdkondi nagu geoloogia, meteoroloogia, okeanograafia ja keskkonnateadused. Ülesannete edukas lahendamine eeldab teadmisi põhikooli ja gümnaasiumi geograafia, füüsika ja keemia õppekavadest Mõne valdkonna, nagu näiteks geoloogia puhul, on ülesannete temaatika laiem kui geograafia õppekavas käsitletav (geoloogilise ajaga, Maa süvaprotsessidega ja maavaradega seotud teemad). Olümpiaadi ülesannetes pööratakse tähelepanu loodusteadusliku uuringu olemuse avamisele, probleemide lahendamise ja järelduste tegemise oskustele.

  Seoses virtuaalse vormiga ei ole kahjuks võimalik läbi viia praktilisi katseid, mineraalide ja kivimite määramisi füüsiliselt ja vahetult. Küll aga jäävad mineraalide, kivimite ja fossiilide ülesanded olümpiaadi programmi virtuaalses vormis.

  Olümpiaadi ülesanded koosnevad (1) teoreetilisest testist, (2) arvutuslikest ülesannetest ja geoloogilisest kaardiülesandest ning (3) esmakordselt on ülesande vormina kasutatud nn. Data Mining’u tüüpi ülesannet. Data Mining on ülesanne, kus osaleja saab etteantud aja jooksul (umbes 1 tund) lahendada etteantud küsimus(t)i kasutades interneti vahendeid ja võimalusi. Osalejale antakse ette link teatud avalikele andmetele, mille alusel ta esitab kirjaliku lahenduse ja/või visualiseerib lahendusi esitatud küsimustele. Osaleja võib kasutada ka teisi tema poolt valitud interneti allikaid. Mobiiltelefonide kasutamine ei ole lubatud.

  Olümpiaadi neli esimest saavad võimaluse osaleda selle aasta rahvusvahelisel Maa-teaduste olümpiaadil (IESO), mis toimub samuti virtuaalsena.

  Olümpiaad vabariiklik voor algab kell 10.00 ja lõpeb kell 15.00.

  Ausa ja kõigile võrdse olümpiaadi tagab Proctorio (https://proctorio.com), mis jälgib õpilaste tegevust kogu olümpiaadi vältel.